• 51-37612317 , 51-37615917 ,51-37602434-5
  • info@ctechnic.com

انتخاب پسوند دامنه

انتخاب پسوند دامنه

پس از انتخاب نام دامنه‌ی مناسب، کوتاه، به یاد ماندنی و همچنین وابسته به حرفه‌تان نوبت به انتخاب پسوند دامنه می رسد که انتخاب آن اهمیت بسیاری دارد.

همه ی مردم ابتدا در مورد پسوند .com فکر می‌کنند اگر نام دامنه‌ی مورد نظرتان با پسوند .com آزاد می باشد آن را به ثبت برسانید.

به دلیل عالی‌بودن؛ قابل قبول بودن وعامه پسند بودن این پسوند اکثر نامهای موجود این پسوند به ثبت رسیده‌اند و به سختی می‌توان دامنه‌ای با این پسوند و با نام مورد نظر یافت. شما می توانید نام دامنه‌تان را با پسوند دیگری ثبت کنید و یک دامین با پسوند .com هم که آزاد است را به ثبت برسانید و به دامنه‌ی اصلی تان متصل کنید این تکنیک سبب می‌شود تا ترافیک وب سایت شما افزایش یابد.

اگر نتوانستید با پسوند .com دامنه‌ای را به ثبت برسانید پسوندهای دیگری نیز وجود دارند البته بعضی از پسوندها ممکن است برای وب‌سایت شما مناسب‌تر باشند در زیر توضیحاتی جهت شناخت بیشتر این پسوندها آمده است.

پسوندهای .com,.net,.org, .info, .Biz پسوندهای متداولتری هستند و سبب می‌شوند تا ترافیک وب سایت شما افزایش یابد.

.org, .net, .com

در سال ۱۹۸۵ فقط ۶ پسوند موجود بود که ۳ تای آنها .org, .net, .com بودند هر چند با گذشت زمان .com بسیار مشهورتر از .org, .net شد.

دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید دامنه‌ای با پسوند .org ثبت کنید؛ .org مخفف نام organization (سازمان) می باشد . بهتر است چنانچه سایت شما مربوط به یک سازمان نیست از این پسوند استفاده ننمایید برای مثال چنانچه می خواهید دامنه ای برای یک فروشگاه ثبت کنید و از پسوند .org استفاده نمایید این پسوند سبب گمراهی کاربرانتان می گردد.

.name , .info, .Biz

طولی نکشید که از پسوندهای .org, .net, .com استقبال شد و مردم دامنه‌های خود را با این پسوندها به ثبت رساندند و اکثر نامهای رایج و مناسب این پسوند ها ثبت شدند. بنابراین شرکت‌های اینترنتی ۳ پسوند .biz ، .info ، .name را اضافه کردند.

.Biz

مخفف business (تجارت) است و می‌تواند توسط هر شخصی به ثبت برسد امّا اصولاً مناسب وب‌سایت‌هایی است که در ارتباط با تجارت می باشند.

.info

مخفف information (اطلاعات) است و جهت استفاده در وب سایت های اطلاع رسانی مناسب می‌باشد.

.name

یک پسوند بسیار عالی برای وب‌سایت‌های شخصی می‌باشد.

.ws

این پسوند اینترنتی که در واقع مخفف «ساموآی غربی» است، اکثراً به عنوان مخفف «Web Site» عرضه می‌گردد‌ و بسیاری از وب‌سایت‌های با این پسوند، هیچ‌گونه ارتباطی با ساموآ ندارند.

.mobi

mobi. دامنه اینترنتی مرتبط با موبایل mobile و دستگاه‌های همراه می‌باشد، و برای دسترسی به اینترنت به وسیلهٔ این دستگاه‌ها راه اندازی شده‌است.

پسوند های کشوری(Country code Top-level Domain)

پسوند های کشوری جهت نمایش وب سایت‌های شخصی و سازمانی داخل کشورها ارائه شده است امروزه ۲۰۰ پسوند کشوری جهت ثبت دامنه‌ها وجود دارد این پسوند ها جهت تجارت‌هایی که در داخل کشورها انجام می شود و یا جهت دامنه های جانشین (Domain Aliased) برای وب سایت‌هایی که مربوط به شرکت‌های چند ملیتی می‌باشند بسیار مناسب است. برای مثال در کشور ما ایران دامنه ی .IR به عنوان دامنه داخلی استفاده می شود.

frzsh