جاسوسی تلفن های هوشمند چینی

جاسوسی تلفن های هوشمند چینی

موبایل112تلفن های هوشمند کشور چین این روزها به فروش بالایی در دنیا دست یافته اند. Star N9500 یکی از محبوب ترین تلفن های هوشمند چینی است.

به گزارش سرویس امنیت وشبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از پلیس فتا، اخیرا محققان امنیتی آلمان اعلام کرده اند که در این تلفن همراه بدافزاری به طور پیش فرض نصب شده است. این بدافزار به شرکت سازنده اجازه می دهد تا از داده های شخصی کاربران و مکالمات آن ها جاسوسی کند.

تازه ترین اتهام نیز مربوط به محبوبترین برند چینی، Xiaomi می شود. این کمپانی متهم به جاسوسی از اطلاعات کاربران از جمله پیام کوتاه و عکس شده است. اطلاعات کاربران به سروری در Beijing چین ارسال می شود.

Xiaomi امسال تلفن همراه Redmi Note را به کاربران عرضه کرد. این گوشی تقریبا تمامی امکانات محبوب ترین تلفن های هوشمند را دارا است. اما محققان امنیتی دریافته اند که این تلفن به طور متوالی با IP خاصی در Beijing چین ارتباط برقرار می کند. Redmi Note همواره سعی می کند تا این ارتباط را حفظ کند حتی بعد از اینکه سرویس MiCloud آن را قطع می کنید.

هم چنین این ارتباط تنها از طریق WiFi و از نوع Handshake با سرور است. این ارتباط حتی بعد از پاک کردن سیستم عامل اندروید و نصب نسخه جدیدتر آن نیز برقرار می شود.

محققان امنیتی هم چنین اعلام کرده اند، تلفن های همراه Xiaomi داده های شخصی کاربران و دیگر اطلاعات مهم را به سرورapi.account.xiaomi.com که در چین مستقر است، ارسال می کند. این اطلاعات شامل شماره های IMEI/IMSI، لیست مخاطبین و پیام های کوتاه می شود

frzsh
frzsh